Zajímavosti

Zajímavosti v okolí

Hotel BOOKQUET je obklopen nejznámějšími turistickými atrakcemi v Praze. Karlův most se nachází pouze 3 minuty chůze od našeho hotelu v centru Prahy a za 10 minut dojdete na Staroměstské náměstí. Spoustu další tipů najdete na www.kudyznudy.cz. Pokud hledáte hotel v historickém centru Prahy, jsme pro vás tou pravou volbou.

Karlův most

Je nejstarším stojícím mostem přes Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice. Karel IV. zahájil výstavbu mostu v roce 1357, dokončen byl v roce 1402. Od konce 17. století bylo postupně na most umístěno třicet převážně barokních soch a sousoší. Most je postaven z pískovcových kvádrů a na obou stranách je podepřen věžemi (Malostranské mostecké věže a Staroměstská mostecká věž).

Pražský hrad

Jeden z největších hradních komplexů zahrnující historické paláce, církevní budovy, zahrady a malebná zákoutí býval sídlem českých vladařů a králů již od 9. století a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Na hradě se nachází katedrála sv. Víta, duchovní symbol Českého státu a tradiční místo korunovací a posledního odpočinku českých králů. V katedrále jsou také uloženy české korunovační klenoty. Panoramatický výhled z Pražského hradu je opravdu úžasný.

Národní divadlo

Národní divadlo, postavené v roce 1883 z celonárodní sbírky, je všeobecně považováno za první divadelní scénu České republiky. Bohatě zdobený exteriér a interiér s nápadným zlacením zahrnuje některé z nejlepších děl českých umělců 19. století. Návštěva představení, ať už hry, opery nebo baletu, v nádherném interiéru tohoto divadla je nezapomenutelným zážitkem.

Prašná brána

Jednou z nejpozoruhodnějších pozdně gotických staveb v Praze, pocházející z roku 1475, je monumentální brána do Starého Města, kterou do města vstupovala korunovační procesí českých králů. Prašná brána, která se v minulosti používala ke skladování střelného prachu, je výchozím bodem Královské cesty, která vede odtud až na Pražský hrad. Její vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 44 metrů.

Státní opera

Jedna ze čtyř scén, kterými v současné době disponuje Národní divadlo v Praze, a sídlo souborů Opery Národního divadla a Baletu Národního divadla.

Národní muzeum

Nejvýznamnější české muzeum bylo založeno v roce 1818. Jeho novorenesanční budova dominuje Václavskému náměstí. Součástí Národního muzea je historická knihovna, hradní knihovna a veřejná vědecká knihovna. Muzeum je zaměřeno na několik vědních oborů a vystavuje stálé i dočasné expozice.

Staroměstské náměstí

Mnoho turistů ho považuje za nejkrásnější náměstí v Evropě. Návštěvníky láká zejména orloj - středověké astronomické hodiny umístěné na jižní straně věže Staroměstské radnice. Dvanáct apoštolů, každý se svými atributy, se objevuje ve dvou okénkách pod stříškou hodin vždy v celou hodinu od 9:00 do 23:00 hod. Staroměstská radnice je národní kulturní památkou. Náměstí je však mnohem zajímavější a tajemnější a má jedinečnou a dlouhou historii. Na náměstí, které bylo svědkem mnoha historických událostí, se všechny pražské události odehrávají i v dnešní době.

Václavské náměstí

Pražským kulturním a obchodním centrem je 750 m dlouhá a 60 m široká třída, která se rozprostírá od Národního muzea na Novém Městě až po Můstek, okraj Starého Města. Václavské náměstí bylo svědkem mnoha historických událostí. Je tradičním místem demonstrací, oslav a jiných masových setkání. Jednou z hlavních dominant náměstí je památník Sv. Václava, patrona českých zemí a symbolu české státnosti.

Kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí

Monumentální barokní stavba zbudovaná v letech 1732 -1737 podle plánů K. I. Dientzenhofera byla směrem do Pařížské třídy novodobě upravena. Interiéru se zajímavými světelnými efekty dominuje lustr s křišťálovými skleněnými ozdobami z Harrachovských skláren. Pravoslavné církvi jej pro chrám na konci 19. století věnoval ruský car. Nyní kostel Československé církve husitské je využíván také jako koncertní síň.

Tančící dům

Tančící dům, dokončený v roce 1996, je jedním z pilířů moderní pražské architektury, který se stal dominantou Rašínova nábřeží. Koncept domu byl inspirován uměním slavného filmového páru Freda Astaira & Ginger Rogersové. Můžete navštívit galerii vystavující díla významných českých i zahraničních umělců, různé tematické výstavy nebo restauraci a bar s vyhlídkovou terasou, která poskytuje 360° výhled na Prahu.

Petřínská rozhledna

Jedna z ikonických pražských budov byla postavena při příležitosti jubilejní výstavy v roce 1891 jako napodobenina pařížské Eiffelovy věže (v poměru 1:5). Základna 63,5 m vysoké věže se nachází ve stejné nadmořské výšce jako Eiffelova věž v Paříži. Po překonání 299 schodů vedoucích na vrcholek věže budete odměněni výhledem na celou Prahu a při dobrém počasí i na velkou část České republiky. Lanová dráha na Petřín má délku 510 m, překonává převýšení 130 m a v horní části projíždí přes Hladovou zeď.

Kampa

Ostrov mezi Vltavou a mlýnskou strouhou Čertovka, známý také jako pražské Benátky, je jedním z nejromantičtějších a nejmalebnějších míst v Praze. Kampa se v současné době především využívá jako park a je ideálním místem pro odpočinek uprostřed přírodních a četných historických památek.

Josefov

První zmínka o této městské čtvrti a nejmenší části Prahy pochází z roku 1096, kdy se Josefov uvádí jako „židovská čtvrť“. Mezi historické památky Židovského města patří: Maiselova synagoga, Španělská synagoga, Pinkasova synagoga, Klausová synagoga, obřadní síň, Galerie Roberta Guttmanna a Starý židovský hřbitov. Tyto výjimečně dobře udržované budovy patří mezi nejčastěji navštěvované židovské historické památky mimo území státu Izrael.

Klementinum

Jeden z největších komplexů budov v Evropě, který se stavěl od poloviny 16. století do poloviny 18. století, sloužil původně jako jezuitská kolej. Díky své dlouhé a bohaté historii je Klementinum důstojnou baštou kultury a vědění. V současné době můžete při návštěv komplexu navštívit barokní knihovní sál s cennými historickými glóby, letní refektář a astronomickou věž, ve které probíhají meteorologická měření. V bohatě zdobené Zrcadlové kapli s jedinečným způsobem namontovanými zrcadly se pravidelně konají koncerty klasické hudby.

Strahovský klášter

Nejstarší premonstrátský klášter, založený v roce 1143, je jednou z nejvýznamnějších architektonických památek České republiky. V prostorách kláštera najdete baziliku Nanebevzetí Panny Marie, slavnou Strahovskou knihovnu s mnoha středověkými rukopisy, mapami a glóby, barokní Teologický sál, klasicistický Filosofický sál s freskami a Strahovskou obrazárnu.

Letiště Václava Havla

Mezinárodní letiště Václava Havla, známé také jako Praha/Ruzyně, je nejvýznamnějším letištěm v České republice a nachází se na severovýchodním okraji Prahy, 16 km od hotelu.

Palladium

Palladium je moderní nákupní centrum s nejširší nabídkou obchodů, restaurací a služeb v historickém centrum Prahy. Citlivé propojení historických prvků s moderní architekturou vytváří jedinečnou atmosféru, která činí z nakupování jedinečný zážitek.

Pařížská ulice

Jedna z nejexkluzivnějších ulic na světě s mnoha módními a luxusními obchody a restauracemi. Jako jediná svého druhu v historickém centru Prahy je tato ulice průjezdná pro auta ve třech pruzích a současně je pěší zónou.

Nový Smíchov

V tomto pětihvězdičkovém nákupním centru uprostřed Prahy najdete 160 obchodů, 25 restaurací, Tesco, Holmes Place a parkovací místa pro 2 500 aut.

Bellevue Restaurant

Exkluzivní restaurace s výtečným menu za 1 500 Kč. Nejkvalitnější gastronomie v originálním evropském/českém designu a dle moderních evropských trendů.

Oliva Nera

Široký výběr italské kuchyně podávaný v útulném prostředí s příjemnou atmosférou.

Pivovar Národní

Pivovar s vlastními pivy značky Czech Lion, pivní lahůdky, tradiční a neobvyklé speciality, letní zahrádku.

Kampa Park

Luxusní gurmánská kuchyně, rybí a masové speciality stylově servírované s více než 150 druhy vína.

Lehká hlava

Vegetariánská restaurace a čajovna

Hemingway Bar

Kvalitní koktejly připravované výhradně z prvotřídních produktů a čerstvých ovocných šťáv.

Reduta Jazz Club

Jediný jazzový klub v Praze, který uvádí vystoupení BIG BANDŮ! Místo inteligentního humoru, nadčasové hudby a intelektuální zábavy

Duplex Club & Restaurant

Jeden z nejexkluzivnějších klubů v centru Prahy

Roxy

Jedno z nejpozoruhodnějších kulturních míst, kde pod jednou střechou najdete klub, kavárnu, galerii a divadlo NoD.